JAZDITE BEZPEČNE: Vo viacerých krajoch hrozí poľadovica

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 28. decembra (TASR) - Na väčšine Slovenska hrozí od piatka poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou pre Trenčiansky, Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj, ktorá platí do soboty 29. decembra do 10.00 h ráno. V Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji tiež hrozí hmla.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. V hornatejších polohách stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky jedného až troch centimetrov. Na cestách tretej triedy v obvode Záborské je na vozovke miestami utlačený sneh do štyroch až piatich centimetrov, informuje Slovenská správa ciest.

Miestami zľadovatený sneh hrúbky jedného až dvoch centimetrov sa nachádza na cestách II/526 Klenovec - Rákošská Baňa, II/531 v okrese Revúca, II/578 Skalka - Kremnica a na cestách tretej triedy v okolí lokalít Banská Štiavnica a Levoča.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Dobšiná, Vrchslatina, Vernár, Huty, Podspády, Súľová, Zbojská, Herlianske sedlo a Grajnár je na vozovke miestami kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky jedného až troch centimetrov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.