Juncker vyjadruje obavy ohľadne predsedníctva Rumunska v EÚ

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Foto: TASR/AP

Berlín 29. decembra (TASR) - Šéf najvyššieho výkonného orgánu EÚ Jean-Claude Juncker má pochybnosti, či je Rumunsko prichystané na politické kompromisy v rámci predsedníctva v Európskej únii, ktorého sa čoskoro ujme - aj keď, ako predseda Európskej komisie zároveň zdôrazňuje, krajina je na to technicky dobre pripravená.

Rumunsko preberá 1. januára na šesť mesiacov rotujúce predsedníctvo v Rade Európskej únie. Prakticky to znamená, že bude musieť dohliadať na agendu EÚ a byť diplomatickým sprostredkovateľom medzi 28 členskými štátmi.

Juncker sa k otázke rumunského predsedníctva v Rade EÚ vyjadril pre najnovšie vydanie nemeckého nedeľníka Welt am Sonntag. "Myslím si, že vláda v Bukurešti ešte úplne nepochopila, čo to znamená prevziať predsedníctvo nad krajinami EÚ," poznamenal.

Šéf Európskej komisie poukázal aj na hlbokú roztrieštenosť na vnútropolitickej rumunskej scéne a povedal, že ak chce niekto vychovávať k jednote Európu, musí mať najprv "zjednotený front" sám u seba doma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.