Tržby Tesca počas vianočnej sezóny prekonali odhady aj trh ako celok

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Londýn 10. januára (TASR) - Tesco, najväčší maloobchodný reťazec v Británii, má za sebou silnú vianočnú sezónu. Jeho tržby, ako aj tržby diskontných reťazcov, prekonali obrat ostatných maloobchodníkov vo všetkých kľúčových kategóriách.

Tesco vo štvrtok oznámilo, že jeho tržby v Spojenom kráľovstve v obchodoch otvorených viac ako rok za šesť týždňov do 5. januára vzrástli o 2,2 %. Analytici očakávali, že stúpnu o 1 až 1,5 %.

Na porovnanie, za tri mesiace do 24. novembra sa tržby Tesca na domácom trhu zvýšili o 0,7 %.

Výsledky za vianočnú sezónu prekonali odhady analytikov, ktorí počítali so stagnáciou tržieb počas vianočnej sezóny vzhľadom na slabé výsledky mnohých známych obchodov v Británii.

Kombinované tržby Tesca v Spojenom kráľovstve a v Írsku za 19 týždňov do 5. januára stúpli o 2,1 % a celkový predaj reťazca vzrástol o 0,8 %. Rast celkového predaja zabrzdil pokles tržieb v strednej Európe a Ázii.

"V Spojenom kráľovstve sme dosiahli výrazné zlepšenia v našej konkurenčnej ponuke, a to sa odrazilo vo veľmi silnom výkone počas vianočnej sezóny, ktorý prekonal trh ako celok,"
uviedol riaditeľ Tesca Dave Lewis.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.