Dialničiari potrebujú podľa SaS nového šéfa,aby vyriešil tunel Višňové

Na snímke tunel Ovčiarsko. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Bratislava 24. januára (TASR) – Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) robia podľa SaS chybu, keď sa "vyhrážajú" slovensko-talianskemu konzorciu zrušením zmluvy na výstavbu diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala. Liberáli tvrdia, že Národná diaľničná spoločnosť (NDS) potrebuje nového šéfa, ktorý by problém tejto stavby vyriešil.

"Vyhrážky odrádzajú subdodávateľov od pokračovania vo výstavbe a v prípadnom súdnom spore dávajú druhej strane dobré argumenty na zdôvodnenie meškania," myslí si poslanec SaS Miroslav Ivan, podľa ktorého by sa minister a premiér mali zamerať skôr na to, ako v tomto prípade vyzerala práca štátnych orgánov a NDS.

Diaľničná spoločnosť podľa Ivana nekonala tak, ako mala, keď sa prvý raz dozvedela o nedodržiavaní termínov. "Vláda sa zmobilizovala až vo chvíli, keď je meškanie fatálne. Z toho dôvodu by mal minister Érsek odvolať vedenie NDS. Opätovne ho na to vyzývame," zdôraznil Ivan.

SaS tvrdí, že NDS potrebuje nového generálneho riaditeľa, ktorý bude vidieť problémy z inej perspektívy a ktorý "nie je zaťažený chybami za tunel Višňové". Riešenie podľa liberálov nie je v súdnom spore, ale v rokovaní s konzorciom. "Pretože nech súdny spor dopadne akokoľvek, vždy v ňom prehrá slovenský motorista," skonštatovali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.