Dobrovoľní hasiči v Kokšov-Bakša budú mať vynovenú hasičskú zbrojnicu

Na snímke dokončovacie práce na vynovenej hasičskej zbrojnici v obci Kokšov – Bakša v okrese Košice - okolie 24. januára 2019. Obnova požiarnej zbrojnice si vyžiada takmer 90 000 eur. Foto: TASR/František Iván

Kokšov-Bakša 24. januára (TASR) – Obnova hasičskej zbrojnice v obci Kokšov-Bakša v okrese Košice-okolie si vyžiada približne 88.000 eur. Ako pre TASR povedal starosta Mikuláš Hudák, hotová má byť na prelome mesiacov január a február.

Obec získala dotáciu na rekonštrukciu strechy zbrojnice z Ministerstva vnútra SR vo výške 30.000 eur. "Obecné zastupiteľstvo schválilo, že zrealizujeme rekonštrukciu celej hasičskej zbrojnice a k sume 30.000 eur sme doložili takmer 58.000 eur, ktoré sme mali v rezervnom fonde," spresnil s tým, že jedným z dôvodov je aj to, že budova bola postavená začiatkom 20. storočia.

Rekonštrukcia zahŕňa búracie práce, novovybudované konštrukcie, stavebné práce, zdravotechniku, elektroinštaláciu a plynofikáciu. Súčasťou je aj odvodnenie budovy. "Dažďová voda končila pri budove, všetko išlo naspäť, bolo to katastrofálne. Teraz bude kompletne prerobená, vrátane vnútorných omietok, sanity, kuchynky," povedal Hudák.

Po novom budú mať dobrovoľní hasiči tiež priestor na uskladnenie hasičskej techniky, ktorú získali z rezortu. "Bola už aj využitá pri požiari rodinného domu. Naši hasiči zasahovali ako prví, kým prišli profesionálni hasiči," dodal.

Dobrovoľný hasičský zbor v obci Kokšov-Bakša tvoria členovia vo veku približne 35 až 44 rokov. Vytvorili si aj vlastné tréningové ihrisko a zároveň mužskú spevácku skupinu Bakšanske parobci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.