Záujemca o stavbu námestia Zvolena cenu nadhodnotil

Kostol sv. Alžbety Evanjelický kostol svätej Trojice kostoly Námestie SNP pamiatka kultúrna historická história národné kultúrne pamiatky historické budovy. Foto: FOTO TASR - Branislav Račko

Zvolen 25. januára (TASR) - Dostavba Námestia SNP vo Zvolene sa opäť o niečo posunie. Aj keď zvolenská samospráva vyhlásila ešte na jeseň 2018 verejné obstarávanie na tretiu etapu rekonštrukcie Námestia SNP, konanie ešte nebolo regulárne ukončené.

"Keďže jediný uchádzač, ktorý splnil podmienky, zaslal ponuku o 300.000 eur vyššiu, ako bolo vo výzve, uvažujeme o zopakovaní súťaže," uviedla pre TASR hovorkyňa Mestského úradu vo Zvolene Eva Hapčová.

Poslanci ešte vlani odsúhlasili na dostavbu námestia (okolie Parku Ľ. Štúra) 1,26 milióna eur. Financie na stavbu sa majú použiť z rezervného fondu mesta.

Túto časť námestia mal pôvodne zrekonštruovať VAV Invest, ktorý v roku 2012 postavil v susedstve obchodné centrum. Spoločnosť sa ale dostala do konkurzu a projekt na dostavbu námestia mesto od jeho majiteľa v roku 2017 odkúpilo. Za nedostavané námestie si ale uplatňuje ako konkurznú pohľadávku zmluvnú pokutu vo výške 3,64 milióna eur.

Zrekonštruovať sa majú priľahlé ulice k parku, pričom majú mať rovnaký charakter ako už obnovená časť námestia.

Podľa už zverejnených informácií, rekonštrukcia zvolenského námestia stála doteraz 8,43 milióna eur. Časť nákladov mesto financovalo z eurofondov. Námestie je pritom najväčšie na Slovensku. Dlhé je 425 metrov a na najširšom mieste meria 113 metrov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.