SZĽH obsadil regionálne pozície, sú v nich Pavlikovský, Milo či Bicek

Prezident SZĽH Martin Kohút, archívna snímka. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Bratislava 29. januára (TASR) - Slovenský zväz ľadového hokeja už obsadil všetkých šestnásť nových pracovných pozícii - osem regionálnych manažérov a rovnaký počet regionálnych inštruktorov. Ich úlohou je zosúladenie rozvojových aktivít v prospech hokeja a otváranie nových možností spolupráce verejného, súkromného a tretieho sektora na regionálnej úrovni.

Na posty regionálnych manažérov a inštruktorov sa dostali dlhoroční funkcionári i bývalí reprezentanti, medzi inými Richard Pavlikovský, Dušan Milo, Boris Valábik, Radovan Somík či Jiří Bicek. V utorok o tom informovala oficiálna stránka SZĽH.

Úlohou regionálnych inštruktorov je vyvíjať podporné aktivity smerom k pomoci klubom s tréningovým procesom, jeho kvalitou ale aj ďalšími úkonmi, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na výkonnostný rast mladých hokejistov. "Som pozitívne prekvapený, ako mnohé kluby zareagovali na túto možnosť spolupráce. Samozrejme, nájdu sa aj také, ktoré ešte nevedia, ako na pomoc od inštruktorov reagovať a také, ktoré ich z rôznych dôvodov nerešpektujú. Preto sme na tieto pozície hľadali osoby so silným charakterom, vysokou mierou dôveryhodnosti a bohatými skúsenosťami s pôsobením v hokeji. Ich úlohou je presvedčiť ich o našej filozofii: nechceme kluby kontrolovať, ale zlepšovať. Situácia je odlišná v každom klube a odlišná je aj tým, v ktorom regióne pôsobí. Preto sme vybrali osem takýchto inštruktorov," povedal Jukka Tiikkaja, šéf Komisie mládeže SZĽH.

Projekt by mal pomôcť aj s rozšírením členskej základne a v tomto úsilí zohrávajú zásadnú úlohu aj manažéri. "Zjednodušene povedané, inštruktori pracujú so softvérom a manažéri s hardvérom. Manažéri sa snažia spojiť čo najviac ľudí v prospech športu a získať súkromné aj verejné zdroje v regiónoch pre získanie čo najväčšieho počtu detí pre hokej," uviedol Jukka Tiikkaja. S touto prácou začal už minulý rok Richard Pavlikovský v Trenčianskom kraji, kde získal podporu samosprávneho kraja. "Je to ešte len pár mesiacov, čo začali pôsobiť manažéri v ostatných krajoch. Ale práve výsledky v Trenčianskom boli pre nás impulzom, aby sme podobné snahy vyvinuli aj na národnej úrovni. Od manažérov a inštruktorov máme veľké očakávania, musia sa do toho vložiť naplno a urobiť tie zmeny, ktoré sú pre rozvoj hokeja potrebné," dodal Tiikkaja pre stránku SZĽH.

Regionálny manažéri a inštruktori v jednotlivých krajoch:

Kraj Manažéri Inštruktori

Bratislavský Ondrej Feneš Martin Maglay
Trnavský Tibor Martinčič Dušan Milo
Nitriansky Tomáš Chrenko Boris Valábik
Trenčiansky Richard Pavlikovský Roman Tvrdoň
Žilinský Milan Ladiver Radovan Somík
Banskobystrický Milan Kysel Lukáš Opáth
Prešovský Tomáš Ivan Marcel Ozimák
Košický Peter Žifčák Jiří Bicek

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.