Premiér SR sa vo februári zúčastní summitu EÚ a Ligy arabských štátov

Na archívnej snímke slovenský premiér Peter Pellegrini. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 30. januára (TASR) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa spolu s oficiálnou delegáciou zúčastní v dňoch 24. – 25. februára 2019 prvého historického summitu Európskej únie a Ligy arabských štátov (LAŠ) v Egypte. V stredu o tom rozhodla vláda.

Podľa rezortu diplomacie, ktorý návrh účasti slovenskej delegácie predložil, je LAŠ v súčasnosti jediným regionálnym zoskupením, s ktorým EÚ zatiaľ neorganizovala pravidelné summity.

Na summite sa má diskutovať napríklad o palestínskej otázke. EÚ má tiež záujem rokovať o ďalších témach, ako sú migrácia, mládež, investície, klimatické zmeny, boj proti terorizmu. "Očakáva sa diskusia o aktuálnych regionálnych otázkach – mierový proces na Blízkom východe, Irán, Sýria a ďalšie témy," informuje rezort diplomacie.

Summitu má predchádzať stretnutie ministrov zahraničných vecí krajín EÚ a LAŠ v Bruseli dňa 4. februára 2019, na ktorom bude prerokovaný návrh programu a predpokladané výstupy zo summitu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.