Výstava Generál Štefánik pripomenie 100. výročie úmrtia velikána

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 30. januára (TASR) – Význam osobnosti Milana Rastislava Štefánika v slovenských i stredoeurópskych dejinách priblíži výstava Generál Štefánik vo vestibule Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Potrvá do konca februára.

Ako informovala Alžbeta Brieda Holúbková z oddelenia marketingu Trenčianskeho múzea v Trenčíne na usporiadaní výstavy pri príležitosti 100. výročia úmrtia Štefánika s Trenčianskym múzeom spolupracovali Nadácia M. R. Štefánika v Bratislave, Štátny archív v Trenčíne, Posádkový klub Trenčín a Trenčiansky samosprávny kraj.

"Medzi vystavenými exponátmi môžu návštevníci okrem busty, obrazov, fotografií vidieť aj uniformu francúzskeho legionára, zbrane, knihy o Štefánikovi z rokov 1923, 1928, 1958, mince, medaily či papierové platidlá s vyobrazením tejto osobnosti. Sprístupnené budú viaceré zaujímavé materiály a informácie viažuce sa k životu nášho velikána," priblížila Brieda Holúbková.

Vernisáž sa uskutoční v piatok 1. februára o 15. hodine vo vestibule Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.