Pri ceste do USA odporúča rezort zahraničia SR preveriť lety

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 1. februára (TASR) - Pre extrémne chladné počasie by Slováci cestujúci do stredozápadnej alebo severnej časti USA mali preveriť svoje lety. Na svojej stránke to odporúča Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Slovákom, ktorí sa v tejto oblasti už nachádzajú, radí sledovať aktuálny vývoj a riadiť sa pokynmi miestnych zložiek.

Rezort zároveň občanov SR vyzýva, aby v prípade cestovania do Spojených štátov amerických využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR. V prípade núdze môžu tiež kontaktovať Generálny konzulát SR v New Yorku na čísle diplomatickej služby +16467076848.

Vlna mrazivého vzduchu v týchto dňoch zasiahla oblasť medzi Severnou a Južnou Dakotou a atlantickým pobrežím na severovýchode USA. Mnohé spoločnosti v regióne preto oznámili svojim zamestnancom, aby nechodili do práce. Vo viacerých štátoch sú zrušené úradné hodiny vo vládnych úradoch, ako aj vyučovanie v školách. Miestne letiská odvolali mnoho letov. Zavreté zostali aj obchody.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.