V rámci Talentov Novej Európy prerozdelia na granty 66.000 eur

Ilustračné foto. Foto: Andrej Galica

Bratislava 6. februára (TASR) - V rámci grantového programu Talenty Novej Európy (TNE) tento rok prerozdelia 66.000 eur. Mladí ľudia môžu získať finančnú podporu v oblasti umenia, vedy a športu. Dvanásty ročník TNE vyhlásila spoločnosť Slovnaft a Stredoeurópska nadácia.

Grantový program je určený pre všetkých od osem do 25 rokov, ktorí chcú napredovať a rozvíjať svoj talent. Finančnú podporu môžu využiť napríklad na zakúpenie hudobného nástroja, športového výstroja alebo vedeckého vybavenia, ale napríklad aj na účasť na súťažiach, workshopoch a kurzoch, kde prezentujú nielen seba či Slovensko.

„Pre nás je veľmi inšpirujúce sledovať, čo všetko sú títo mladí ľudia schopní zvládnuť pri napĺňaní svojich vízií. To, že sa im darí, nám dáva motiváciu pokračovať v programe naďalej,“ uviedla výkonná riaditeľka nadácie Szilvia Czuczor.

Celkovo bolo v rámci grantového programu TNE podporených už 350 mladých talentov, medzi ktorých sa prerozdelilo takmer 720.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.