P. Tóth bude svedčiť v prípade vraždy J. Kuciaka pod svojím menom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 4. marca (TASR) - Bývalý novinár a exšéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth bude vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vypovedať ako obyčajný, nie utajený svedok. Oznámil to videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

"Rozhodol som sa tak okrem iného aj preto, aby som uľahčil situáciu orgánom činným v trestnom konaní, pretože výpoveď svedka pod svojou identitou má predsa len väčšiu váhu v trestnom konaní a ja chcem, aby boli vrahovia Jána Kuciaka potrestaní," povedal. Trestného stíhania sa neobáva. Udalosťami podľa neho trpí aj jeho rodina, tvrdí, že sa musia skrývať.

Tóth odmieta, že Kuciaka sledoval. Podľa jeho slov išlo o "paparazzovanie", ktoré vykonal jeho známy a nemalo súvis s vraždou. Kuciaka mali fotiť v septembri minulého roka približne päť dní. "Oveľa podstatnejší dôkaz v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka je zmena správania sa Aleny Zs. po zadržaní partie okolo obvineného Zoltána A. a spol.," skonštatoval s tým, že vtedy ju začal podozrievať a komunikáciu s ňou odstúpil orgánom činným v trestnom konaní.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Sú vo väzbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.