Veľvyslanectvo Ruskej federácie sa sťažuje na vyjadrenia Ondrejcsáka

Na archívnej snímke štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 6. marca (TASR) - Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku pred niekoľkými dňami Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR doručilo diplomatickú nótu. V nej sa pýta, či sú kritické názory voči Rusku, ktoré prezentuje štátny tajomník Ministerstva obrany (MO) SR Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) vo svojom článku, oficiálnou pozíciou SR. Pred stredajším rokovaním vlády o tom informoval šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). "My pripravujeme odpovednú nótu, v ktorej povieme, že nie sú," dodal.

Lajčák však zároveň odsúdil aj vyjadrenie veľvyslanectva, ktoré na sociálnej sieti o Ondrejcsákovi napísalo, že "kým je takýto úradník vo vedení vojenského rezortu, slovenská verejnosť sa skutočne nemôže cítiť bezpečne". Touto vetou podľa Lajčáka veľvyslanectvo prekročilo normy slušného správania. "Absolútne mu neprísluší hodnotiť, kto zastáva ústavnú funkciu v našej krajine a to bude aj súčasťou odpovede," zdôraznil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.