Vlhová o umiestnenie v obrovskom slalome a zlepšenie výkonu v slalome

Na archívnej snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR/Martin Baumann

Špindlerov Mlyn 7. marca (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová absolvuje predposledné podujatie tejto sezóny a zároveň premiérové preteky Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne. V českom stredisku súťažila pred ôsmimi rokmi v rámci Pohára FIS a národných majstrovstiev, teraz na ňu čakajú piatkový obrovský a sobotný špeciálny slalom v najprestížnejšom seriáli.

Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka sa už v dejisku pripravovala minulý týždeň, potom sa na niekoľko dní vrátila domov do Jasnej, kde triumfovala na úrovni Európskeho pohára a trénovala obe technické disciplíny. V stredu zamierila do Česka vrtuľníkom: "Cestovanie je pre mňa náročné, som trošku vyššia, takže niekedy trpím, keď musím cestovať viac hodín v aute a na druhý deň podať výkon. Mám dlhšie nohy a potrebujem viac miesta, toto bolo veľmi pohodlné." Vlhová sa opäť môže tešiť na výdatnú podporu fanúšikov zo Slovenska: "Cítim hrdosť, že som Slovenka, som veľmi šťastná, že mám toľko fanúšikov. Cítim však aj zodpovednosť a chcem sa im odvďačiť. Na každých pretekoch je mnoho Slovákov a Česká republika je veľmi blízko. Viem, že príde veľa Slovákov a budem sa cítiť, že som skoro ako doma. Vždy urobia skvelú atmosféru a už je to len na mne."

Trojnásobná medailistka z nedávnych majstrovstiev sveta sa vo Svetovom pohári predstaví prvýkrát od Mariboru, kde začiatkom februára vyhrala obrovský slalom a skončila piata v slalome. Aj v závere sezóny sa sústredí výlučne na technické disciplíny, s rýchlostnými nebude experimentovať ani vo finále SP v Soldeu v Andorre (13. - 17. marca). Čakajú na ňu ešte štyri štarty, prvé kolo piatkového "obráku" je na programe o 10.30, druhé sa uskutoční o 13.30 h: "Zase pokračuje typický kolotoč. Potrebujem ešte zabojovať na dvoch podujatiach SP a až potom bude koniec. Zregenerovala som, motivácia je stále, dúfam, že bude čo najväčšia a podám čo najlepšie výkony. Trénovalo sa mi dobre, vyskúšala som si aj súťažnú trať, ktorá nie je jednoduchá. Dosť záleží, ako bude nachystaná, teším sa a uvidíme, aké budú podmienky, ako sa budem cítiť."

V hodnotení obrovského slalomu SP figuruje na treťom mieste so ziskom 318 bodov. Na čele klasifikácie je Američanka Mikaela Shiffrinová (455), druhá priečka patrí Francúzke Tesse Worleyovej (374). Talianka Federica Brignoneová na štvrtej pozícii zaostáva za Vlhovou o osem bodov. V slalome má Slovenka isté druhé miesto, o ktoré zabojuje tiež v celkovom poradí SP. Veľký glóbus už získala Shiffrinová, Slovenka je pred treťou Wendy Holdenerovou zo Švajčiarska o 232 bodov. "Slalom je hotový, čo sa týka poradia. Musíme však zabojovať proti Shiffrinovej, chceme vyhrať záverečné dve súťaže. Nie sme príliš spokojní so slalomom v Are v kombinácii ani klasickom. Petra nelyžovala, ako dokáže, momentálne nevieme prečo. Môžu to byť lyže alebo sneh, mohla byť unavená, musíme sa pozrieť, čo sa stalo v predchádzajúcich pretekoch. Kopce pre 'obrák' v Špindlerovom Mlyne ani Soldeu nie sú pre Petru ideálne. Pokúsime sa udržať dobré výsledky a bojovať až do konca. V oboch súťažiach chceme skončiť do piateho miesta a so štipkou šťastia sa umiestnime na pódiu v hodnotení disciplíny. Ak sa to podarí, bude to úžasná sezóna, lebo dosiahneme druhé miesto v celkovom poradí aj slalome a pódium v obrovskom slalome, získali sme tri medaily na MS," dodal tréner Livio Magoni.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.