Nemecká vláda zvýši výdavky, aby podporila ekonomiku

Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier. Foto: TASR/AP

Berlín 7. marca (TASR) - Nemecká vláda očakáva tento rok zvýšenie štátnych výdavkov, čo poskytne veľmi potrebný impulz spomaľujúcej ekonomike. Uvádza sa to v dokumente ministerstva hospodárstva, ktorý sa podarilo získať agentúre Reuters.

Podľa tohto dokumentu kabinet očakáva, že sa federálne investície v legislatívnom období 2018 - 2021 zvýšia na 154,5 miliardy eur. A v tomto roku stúpnu výdavky vlády na sociálne zabezpečenie a dôchodky, uvádza sa v dokumente.

Nemecko už roky vykazuje prebytky v rozpočte, ktoré sú terčom kritiky iných krajín. Tie opakovane vyzvali najväčšiu európsku ekonomiku, aby zvýšila výdavky na investície do infraštruktúry a podporila tak nielen svoju ekonomiku, ale aj ďalšie.

Nemecká ekonomika, ktorá je motorom rastu celej Európy, už totiž spomaľuje. V posledných mesiacoch vlaňajška jej výkon stagnoval oproti predchádzajúcemu štvrťroku. A za celý minulý rok vzrástol len o 1,4 % po expanzii o 2,2 % v rokoch 2016 a 2017. Vláda očakáva tento rok rast hospodárstva o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.