R. Müller, M. Kocáb a O. Soukup pripravujú spoločné turné

Na archívnej snímke Richard Müller. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 11. marca (TASR) - Tri výrazné osobnosti česko-slovenskej hudobnej scény sa spojili a chystajú spoločné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup sa spolu predstavia na turné Šansóny a iné piesne. Trojica umelcov sa pozná už desaťročia, na spoločné turné sa vyberie prvýkrát.

Prvou zastávkou na turné bude Liptovský Mikuláš (23. 9.), ďalšími budú Ružomberok, Martin, Rožňava, Lučenec, Banská Bystrica, Senica, Trnava, Nitra, Nové Zámky, Komárno, Bratislava, Prievidza, Topoľčany, Žilina, Trenčín, Prešov, Poprad, Spišská Nová Ves, Michalovce, záverečný koncert uvedie 8. decembra v Košiciach.

"S týmto nápadom prišiel môj manažér a kapelník Juraj Kuchárek. Mne sa to zdalo ako veľmi dobrý nápad. Michaela Kocába si veľmi vážim a mám ho rád, rovnako ako aj Ondřeja Soukupa. Úprimne sa teším, že spolu strávime skoro pol roka. Budeme hrať piesne z legendárneho albumu V penzionu svět, kde sme sa s Michaelom Kocábom po prvý raz pracovne stretli. Pridáme aj nejaké overené songy, ktoré ľudia majú radi. Ako každý rok, znova to bude v iných úpravách, iných aranžmánoch. Mám rád, keď s pesničkami, ktoré sú overenými hitmi, pracujeme a dolaďujeme ich, Vždy som zvedavý, ako na to ľudia zareagujú. Zatiaľ to prijímali s nadšením, verím, že aj tentoraz to bude tak," povedal pre médiá Müller.

Kocáb aj Soukup sú české hudobné legendy, ktoré majú na konte množstvo hitov. Obaja sa ponuke spoločného turné s Müllerom potešili. Počas turné absolvujú viac ako 30 koncertov po Česku a Slovensku.

"Zvažoval som to len z hľadiska časového, pretože som naozaj veľmi zaneprázdnený, aj keď som počul, koľko tých koncertov bude. Pravdupovediac, ešte stále ma to trochu desí. Z hľadiska umeleckého som však nezvažoval ani chvíľu, Richard je vynikajúci umelec, ja ho veľmi uznávam. Všetky jeho koncerty bývajú veľkolepé, bude to zážitok aj pre mňa. Zatiaľ sa program ešte tvorí, čiže neviem presne, čo sa bude hrať, ale ja som za svoj život napísal niekoľko šansónov, myslím si, že je z čoho vyberať. Možno zaspievame S cizí ženou v cizím pokoji alebo V penziónu svět. Uvidíme," dodal Kocáb.

"S Richardom sa poznáme alebo skôr nepoznáme dobre cez 30 rokov. Nikdy sme spolu nič nerobili, ale ja mám jeho tvorbu a jeho osobne celý ten dlhý čas veľmi rád. Patrí k tej inteligentnejšej časti našej spoločnej popkultúry. Ja som skladateľ, nie performer, a tak sa našej spolupráce aj s Michaelom Kocábom trochu bojím, ale na druhej strane sa na ňu aj veľmi teším," doplnil Soukup.

Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Hapka – Horáček z albumu V penziónu svět, na ktorom v roku 1988 boli interpretmi aj Müller a Kocáb.

"Nech je program akýkoľvek, vždy mám rovnaké očakávania alebo, lepšie povedané, nádej. Chcem, aby medzi nami, ktorí sme na pódiu, a ľuďmi v sále prebehla energia. Verím, že si užijeme každý jeden večer. Aktívne koncertovať po 35 rokoch kariéry nie je samozrejmosť, ale je to výsada. Ja si nesmierne vážim, že mám túto možnosť. Preto chcem dať môjmu publiku zo seba všetko," uzavrel Müller.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.