Výkonný výbor SBA schválil realizačné tímy reprezentačných družstiev

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 15. marca (TASR) - Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) schválil na svojom rokovaní takmer všetky realizačné tímy reprezentačných družstiev na rok 2019.

Nový tréner mužskej reprezentácie Chorvát Žan Tabak bude mať slovenského asistenta Petra Tordu, pričom si vyberie ešte jedného pomocníka, ktorý môže byť aj zo zahraničia. Novým manažérom mužov sa stal Miroslav Páleník, momentálne ešte hráč Interu Bratislava. Mužskú reprezentáciu čaká v auguste predkvalifikácia ME 2021 v konkurencii tímov Cypru a Rumunska.

Nový tréner ženskej reprezentácie Juraj Suja si vybral za asistenta Petra Jankoviča, čo exekutíva SBA tiež schválila. Manažér tímu bude Tomáš Horký, ktorý pôsobí ako športový manažér pri Piešťanských Čajkách. Letná príprava ženskej reprezentácie sa začne 27. mája v Ružomberku.

"Okrem mužskej reprezentácie, ktorá by sa už konečne mala ukázať v Európe v lepšom svetle, čakáme v lete čo najlepší výsledok od univerziádneho tímu žien Slovenska. Pod vedením Pavla Horičku bude hrať 3.–14. júla na svetovej letnej univerziáde v talianskom Neapole. V súčasnosti pracujeme na tom, aby sa tam predstavil v čo najsilnejšej možnej zostave. Veď sa tam zíde mimoriadna svetová konkurencia," povedal v tlačovej správe generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.