Výjazdy členov štátnej volebnej komisie budú v obmedzenom režime

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 16. marca (TASR) - Členovia Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán pôjdu do terénu v obmedzenom rozsahu. Informoval o tom predseda komisie Eduard Bárány.

"Komisia by mala byť schopná kedykoľvek znova zasadnúť. Na to, aby bola uznášaniaschopná, musí byť prítomných 11 členov, čo nás značne obmedzuje v možnostiach výjazdov," uviedol Bárány.

Do vzdialenejších kútov Slovenska môže ísť podľa neho málo členov, ak vôbec nejakí pôjdu. O lokalitách, ktoré členovia navštívili, bude komisia informovať až po ich návrate.

Na rannom zasadnutí komisie bol podľa Báránya prítomný aj jeden z členov pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Predseda zároveň potvrdil, že po organizačno-technickej stránke je priebeh volieb zatiaľ v poriadku. Členovia štátnej komisie sa podľa neho zaoberali predovšetkým informáciami o otvorení volebných miestností.

Slováci si v sobotu volia prezidenta SR. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h. Hlasovať sa dá v 5940 okrskoch, ktoré vytvorilo 2926 obcí. Voľba je dvojkolová, ak teda nebude prezident zvolený v prvom kole, bude druhé. Naplánované je na 30. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.