V zariadení v Moravanoch nad Váhom volila viac ako polovica seniorov

Na snímke klientka Zariadenia pre seniorov v obci Moravany nad Váhom vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do prenosnej volebnej schránky počas 1. kola prezidentských volieb. V Moravanoch nad Váhom 16. marca 2019. Foto: TASR/Martin Palkovič

Moravany nad Váhom 16. marca (TASR) – V zariadení pre seniorov v Moravanoch nad Váhom pri Piešťanoch dnes volila viac ako polovica obyvateľov. Pre 20 z 38 ubytovaných starších voličov požiadal riaditeľ Martin Cifra okrskovú komisiu priniesť prenosnú volebnú urnu. Nie je to výnimkou, záujem o účasť na voľbách mávajú v tomto domove aj pri ostatných hlasovaniach.

Členovia komisie navštevovali, ako uviedol Cifra pre TASR, seniorov v ich izbách. Priemerný vek voličov bol 82 rokov, najstaršou bola 98-ročná pani Mária. "Máme aktívnych klientov, naši seniori sa o dianie naozaj stále zaujímajú. Živo debatovali po televíznych diskusiách, aj ja som im vysvetľoval kompetencie prezidenta," povedal Cifra. Keďže mal každý svojho favorita v rozhovoroch dochádzalo podľa jeho slov medzi nimi k výmenám názorov, ale "veľmi korektným". Medzi sobotnými voličmi prevládali, ako dodal riaditeľ zariadenia, ženy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.