Hygienici záujemcom skontrolujú kvalitu vody zo studne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 18. marca (TASR) - Pri príležitosti Svetového dňa vody 2019 bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava v stredu 20. marca bezplatne laboratórne vyšetrovať vzorky pitnej vody zo studní. TASR o tom informovala hovorkyňa RÚVZ Bratislava Katarína Nosálová.

Vo vode budú hygienici kontrolovať hladinu dusičnanov a dusitanov. Ústredným heslom dňa je „Nenechať nikoho bokom“. Záujemcovia môžu vzorku vody zo studne priniesť v čistých aspoň pollitrových fľašiach medzi 8.00 a 13.00 h na RÚVZ Bratislava na Ružinovskej ulici.

Úrad bude v ten deň vykonávať nielen rozbory vzoriek vôd, ale tiež bude poskytovať odborné poradenstvo zamerané na oblasti zdravotnej bezpečnosti a kvality pitnej vody z verejných vodovodov a zo studní či z oblasti úpravy pitnej vody. Dotkne sa aj ďalších problémov týkajúcich sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka.

Výsledky laboratórnych analýz budú zverejnené na webovej stránke www.ruvzba.sk a sociálnej sieti podľa prideleného identifikačného čísla. Vyšetrenie ďalších ukazovateľov kvality vody si možno dohodnúť v rámci platených služieb RÚVZ Bratislava.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.