Zväz ambulantných poskytovateľov má nového predsedu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 18. marca (TASR) - Novým predsedom Správnej rady Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa stal Peter Slezák. Vo funkcii tak vystriedal Miroslava Koteka. TASR o tom informovala nová predsedníčka predstavenstva a súčasne výkonná riaditeľka zväzu Zuzana Dolinková.

"Vo vrcholových orgánoch ZAP-u došlo k viacerým zmenám, a preto bolo nevyhnutné reorganizovať ich zloženie na účel zabezpečenia ich efektívneho fungovania. Výsledkom diskusie vo veci zmien v orgánoch ZAP-u bolo zvolenie novej Správnej rady, Predstavenstva i Dozornej rady ZAP-u," priblížila.

Peter Slezák pôsobí ako ambulantný gastroenterológ v Bratislave i Senici. Jeho hlavnou ideou vo vedení ZAP-u je zefektívnenie ambulantného procesu, zabezpečenie ambulantnej podpory a pokračovanie ďalšieho budovania ZAP-u ako združenia avizujúceho progres.

Ďalšími členkami predstavenstva sa stali Soňa Ostrovská za segment všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti a Darina Malacká za segment špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Ako Dolinková dodala, zväz vyhodnotil "s plnou vážnosťou" najmä záver roka 2018, keď počas celého decembra bolo viac ako 1300 poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti združených v ZAP-e v nezmluvnom vzťahu voči Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.