V Holandsku sa vo voľbách rozhoduje o zákonodarcoch provinčných vlád

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Amsterdam 20. marca (TASR) - V Holandsku sa v stredu konajú provinčné voľby, ktoré rozhodnú aj o zložení hornej komory parlamentu a o tom, či si v nej udrží väčšinu súčasná vládna koalícia premiéra Marka Rutteho. Informovala o tom agentúra AP.

V stredajších voľbách si Holanďania zvolia 570 zákonodarcov provinčných vlád, ktorí budú v máji hlasovať o členoch Senátu holandského parlamentu.

Vysokú podporu obyvateľov zaznamenali v prieskumoch verejnej mienky populistické protiimigračné strany Fórum za demokraciu (FvD) a protiislamská Strana slobody (PVV) Geerta Wildersa.

Voliči budú v stredu rozhodovať aj o členoch vodárenských rád, ktorí sú zodpovední za udržiavanie hrádzí a miestnych vodných ciest.

Provinčné voľby sa konajú len niekoľko dní po tom, ako 37-ročný muž tureckého pôvodu v pondelok pri útoku v električke v meste Utrecht zabil troch cestujúcich a vážne zranil ďalšie tri osoby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.