Minister P. Gajdoš rokoval s britským veľvyslancom A. J. Garthom

Na archívnej snímke minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 21. marca (TASR) - Minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) vo štvrtok na pôde rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Andrewom Johnom Garthom. Gajdoš ocenil doterajšiu bilaterálnu spoluprácu v oblasti obrany medzi Slovenskou republikou a Veľkou Britániou a vyzdvihol spoločné aktivity oboch krajín v oblasti vzdelávania a výcviku. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

"Spolupráca medzi Slovenskou republikou a Veľkou Britániou je dlhodobo na vysokej úrovni, čo potvrdzujú napríklad aj spoločné organizované aktivity v oblasti vzdelávania a výcviku profesionálnych vojakov," uviedol Gajdoš. Ako doplnil, príslušníci Ozbrojených síl SR sa pravidelne zúčastňujú na spoločných cvičeniach a kurzoch organizovaných britským vojenským poradenským a školiacim tímom BMATT vo Vyškove, ako aj na kurzoch Kráľovskej vojenskej akadémie Sandhurst na Slovensku.

Šéf rezortu obrany zároveň informoval britského veľvyslanca Gartha o plnení záväzkov vyplývajúcich z členstva v NATO a EÚ, ako aj o plánovanom zvýšení rozpočtu. Témou rokovania boli podľa MO aj aktuálne modernizačné procesy a napĺňanie Dlhodobého plánu rozvoja obrany.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.