A. Kalavská ocení najlepších lekárov, sestry a zdravotných pracovníkov

Na archívnej snímke Andrea Kalavská. Foto: TASR Pavol Zachar

Bratislava 29. marca (TASR) – Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) ocení najlepších lekárov, sestry a zdravotných pracovníkov. Štatút Ceny ministerky zdravotníctva SR za významný prínos v oblasti slovenského zdravotníctva majú možnosť pracujúci v rezorte získať po prvý raz. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

"Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská si prácu lekárov, sestier a iných zdravotníckych pracovníkov pri pacientovi nesmierne váži. Myslíme si, že si zaslúžia rešpekt a úctu za svoju prácu, preto sme sa rozhodli zorganizovať prvý ročník Ceny ministerky zdravotníctva SR," uviedla.

V každej z kategórii budú ocenené tri osoby. Kalavská udelí cenu fyzickým osobám za pôsobenie v zdravotníckej oblasti ako prejav ohodnotenia ich výnimočných počinov za predchádzajúci kalendárny rok alebo za dlhodobý i celoživotný prínos v jednotlivých oblastiach slovenského zdravotníctva.

Cenu tvorí diplom, sklenená plaketa s vygravírovaným logom ministerstva s uvedením mena a priezviska ocenenej osoby. Finančná odmena je vo výške od 1000 eur do 2000 eur. Výška finančnej odmeny je v jednotlivých kategóriách totožná.

Kritériami na posudzovanie návrhov na cenu sú významné aktivity a zásluhy v prospech pacientov, mimoriadny humanitný čin pri záchrane života a zdravia prekračujúci povinnosti v práci, celoživotné dielo v oblasti zdravotníctva či mimoriadne pracovné výkony v oblasti zdravotníctva.

Návrhy na udelenie ceny posudzuje hodnotiaca komisia, ktorej závery majú pre ministerku odporúčací charakter. Bližšie informácie sú dostupné na webovej stránke rezortu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.