M. Šefčovič: Výsledok sa bude odvíjať od volebnej účasti

Na snímke kandidát na prezidenta SR Maroš Šefčovič s manželkou Helenou a dcérou vhadzujú obálky s hlasovacím lístkom do volebnej schránky počas 2. kola prezidentských volieb 30. marca 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 30. marca (TASR) – Definitívny výsledok prezidentských volieb bude závisieť od volebnej účasti na sobotňajšom druhom kole. Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič to uviedol pred médiami krátko po tom, ako spolu s rodinou odvolil v priestoroch Základnej školy Alexandra Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch.

"Vyššia volebná účasť znamená aj vyššiu legitimitu zvoleného prezidenta," povedal. Verí, že v sobotu sa bude hovoriť o vysokej volebnej účasti nielen v Bratislavskom kraji, ale aj na strednom a východnom Slovensku.

Podobne ako v prvom kole, aj teraz pozve svoju rodinu na slávnostný obed. Popoludnie bude chcieť využiť na prechádzku a profitovať tak z pekného jarného dňa.

Volebné miestnosti v sobotňajšom druhom kole volieb prezidenta SR sú otvorené od 7. do 22. h. Volebné právo má viac ako 4,45 milióna občanov žijúcich na Slovensku a v zahraničí. Svojimi hlasmi zvolia v poradí piateho prezidenta novodobej SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.