Priebeh volieb je zatiaľ pokojný, potvrdila štátna volebná komisia

Na snímke predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. Foto: TASR Pavol Zachar

Bratislava 30. marca (TASR) - Priebeh prezidentských volieb je zatiaľ pokojný, predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány predpokladá, že to tak bude aj naďalej. "Vychádzam zo skúseností z prvého kola, hlasovanie v druhom kole je ešte o niečo jednoduchšie," pripomenul. Bárány tiež doplnil, že do terénu pôjdu členovia komisie v obmedzenom rozsahu.

"Štátna komisia musí byť počas celého dňa uznášaniaschopná, čiže behom hodiny, hodiny a štvrť najviac, aby boli všetci členovia prítomní. Alebo ak nie všetci, tak zo 14 členov aspoň jedenásti, čo je zákonom stanovené kvórum pre uznášaniaschopnosť," priblížil predseda komisie.

Viac ako 20 miest a desiatky firiem a organizácií na Slovensku sa v sobotu plánujú zapojiť do svetovej kampane na ochranu životného prostredia Hodina Zeme. Od 20.30 h na hodinu zhasnú svetlá. Bárány verí, že vo volebných miestnostiach k výpadku elektriny nedôjde.

"Dúfam a verím, že v žiadnej z volebných miestností nedôjde k výpadku elektriny či už dobromyseľne plánovanému alebo spočívajúcemu v nejakom technickom nedostatku, pretože by to viedlo k nevyhnutnému prerušeniu hlasovania," vysvetlil.

Prerušenie hlasovania podľa neho znamená, že o rovnakú dobu sa musí navýšiť doba hlasovania po 22. hodine. "Keď to už nadobudne určitý rozsah, znamená to napríklad predĺženie doby volebného moratória, znamená to posun doby potrebnej na sčítanie hlasov," doplnil prípadné dôsledky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.