Starostlivosť o mokrade získala akčný plán do roku 2021

mokrade, ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Bratislava 3. apríla (TASR) - Starostlivosť o mokrade bude v rokoch 2019 - 2021 pozostávať z 18 strategických cieľov, štyroch strategických zámerov a 56 opatrení. Vyplýva to z akčného plánu pre mokrade na tieto roky. V stredu ho schválila vláda.

Rozpočet na tento akčný plán predstavuje viac než 45 miliónov. Nejde však o nové výdavky - 84 percent z nich je už obsiahnutých v iných vládou schválených dokumentoch a v realizovaných projektoch.

Akčný plán chce napríklad riešiť úbytok a degradácie mokradí. S tým súvisí napríklad zabezpečenie zachovania a obnovy riečnych ekosystémov a populácií vodných živočíchov pri všetkých plánovacích procesoch a organizovanie odborných podujatí na túto tému.

Ďalším zo zámerov je múdro a udržateľne využívať všetky mokrade. To znamená napríklad zdokumentovať služby a úžitky mokradí alebo rozširovanie udržateľného rybného hospodárstva, poľnohospodárstva a ekoturizmu.

Vláda tiež na svojom rokovaní zobrala na vedomie správu o plnení akčného plánu do roku 2018 a schválila aktualizáciu Programu starostlivosti o mokrade Slovenska do roku 2024.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.