Kurz eura sa takmer nemení

Foto: TASR/AP

Londýn 4. apríla (TASR) - Euro zostalo vo štvrtok blízko mesačného minima, pretože ďalšie známky slabosti v nemeckom hospodárstve vyvážil optimizmus na obchodných rokovaniach medzi USA a Čínou aj vyhliadky na mäkší brexit.

Kurz eura sa tento rok pohybuje v pásme 1,12 až 1,16 USD napriek spomaleniu hospodárstva eurozóny, ktoré podnietilo Európsku centrálnu banku (ECB), aby zvážila nové stimuly.

Euro začalo v apríli najskôr mierne rásť vďaka predbežným náznakom oživenia hospodárstva. Aj správy o pokroku na rokovaniach o obchode medzi dvoma najväčšími ekonomikami sveta vyvolali optimizmus. Vo štvrtok sa však na trhy vrátila opatrnosť po tom, čo údaje z Nemecka ukázali, že priemyselné objednávky vo februári klesli.

Euro sa vo štvrtok ráno predávalo po 1,1235 USD, čo je takmer stagnácia. Kurz eura klesol v šiestich z predchádzajúcich ôsmich dní.

Investori sa teraz sústredia na zápisnicu z marcového zasadnutia ECB, najmä na podrobnosti o jej plánoch na novú ponuku lacných úverov bankám a diskusiu o úrokových sadzbách.

Okrem optimizmu z obchodných rokovaní medzi USA a Čínou ovplyvnili vývoj na trhu aj vyhliadky na miernejší brexit.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.