ZUŠ Jozefa Kresánka oslávi 50 rokov galaprogramom v SND

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 6. apríla (TASR) - Základná umelecká škola (ZUŠ) Jozefa Kresánka na Karloveskej ulici v Bratislave si v pondelok 8. apríla pripomenie galaprogramom 50-ročné jubileum svojho vzniku. Na scéne Činohry SND sa v programe nazvanom Dotyky času predstavia aj známi absolventi ZUŠ — herec Roman Pomajbo, operný spevák Gustáv Beláček, či gitaristka Miriam Brüllová.

"Pestrú prehliadku toho najlepšieho, čím sa škola v súčasnosti môže pochváliť, predstaví vyše 300 účinkujúcich z hudobného, tanečného, výtvarného a literárno-dramatického odboru pod režijným vedením Martina Vaneka," informovala o predstavení riaditeľka ZUŠ Anna Gondášová.

Jubilujúca umelecká škola pôsobí v mestských častiach Karlova Ves, Lamač a Záhorská Bystrica. Momentálne ju navštevuje 1893 žiakov v štyroch odboroch, ktoré vyučuje 106 pedagógov.

Žiaci ZUŠ Jozefa Kresánka získali tituly laureátov na významných celoslovenských a medzinárodných súťažiach, reprezentovali Slovensko nielen v mnohých krajinách Európy, ale aj v USA, Mexiku a na Havajských ostrovoch. Medzi absolventov jubilujúcej bratislavskej ZUŠ patrí napríklad moderátorka Adela Vinczeová, herečky Petra Polnišová a Henrieta Mičkovicová, ale aj dirigenti Juraj Valčuha a Peter Valentovič, či režisérky Soňa Borušovičová a Jana Skořepová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.