Rezort dopravy nepodniká kroky na zmenu propagácie cestovného ruchu

Na archívnej snímke turisti v Krúpovom sedle pod Ďumbierom. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Bratislava 6. apríla (TASR) – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR v súčasnosti nepodniká kroky na podstatnú zmenu systému propagácie cestovného ruchu na Slovensku. Rezort však nevylúčil aj iné riešenie tejto oblasti v prípade, ak by bola na tom politická zhoda.

"Ministerstvo robí všetko pre to, aby podporovalo turistický ruch. Svedčí o tom aj fakt, že rast návštevnosti našej krajiny pokračuje," uviedol pre TASR odbor komunikácie rezortu dopravy. Zároveň však dodal, že propagácia sa nikdy nekončí a je to kontinuálny proces.

V nadväznosti na to, že Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR deklaroval požiadavku zriadenia úradu na koordináciu cestovného ruchu rezort uviedol, že aktuálne neplánuje podstatné zmeny v systéme propagácie cestovného ruchu. "Táto oblasť však do budúcnosti môže byť riešená aj iným spôsobom, ak na to bude politická zhoda," skonštatoval rezort.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.