Brannobezpečnostný výbor v stredu vypočuje kandidátov na šéfa polície

Ilustračné foto. Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 8. apríla (TASR) - Kandidátov na pozíciu policajného prezidenta a šéfa inšpekcie vypočuje parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť v stredu (10. 4.).

Vypočúvanie uchádzačov o pozíciu policajného prezidenta je naplánované na dopoludnie, začne sa o 9.00 h. Kandidátov na funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR bude výbor vypočúvať od 13.00 h.

Kandidátov minulý týždeň posúdili odborné komisie. Na post policajného prezidenta odporučila komisia súčasného policajného prezidenta Milana Lučanského, riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Banskej Bystrici Ivana Piliara a policajného pridelenca v Prahe Ivana Ševčíka.

Do ďalšieho výberu na pozíciu šéfa inšpekcie komisia odporučila súčasného viceprezidenta PZ Martina Krčmárika, súčasného riaditeľa úradu Adriána Szabóa a jeho zástupcu a riaditeľa úradu inšpekcie Roberta Zaplatílka.

Voľba policajného prezidenta a šéfa inšpekcie podlieha novým pravidlám. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) by chcela, aby nového policajného prezidenta a šéfa inšpekcie vymenovali do leta tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.