Union poisťovňa prevzala portfólio neživotného kmeňa Aegon

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 9. apríla (TASR) - Union poisťovňa sa dohodla na prevzatí portfólia neživotného poistenia slovenskej pobočky poisťovne Aegon Maďarsko. Tento prevod klientov s poistením majetku čaká momentálne na súhlas regulačného orgánu.

Portfólio neživotného poistenia predstavuje poistenie nehnuteľností. Poistné podmienky prevedených poistných zmlúv ostávajú nezmenené aj po prevode.

"Prevzatie celého neživotného poistného kmeňa poisťovne Aegon zapadá do dlhodobej stratégie rastu Union poisťovne v oblasti majetkového poistenia. V poisťovaní domov a domácností máme dlhoročné skúsenosti," povedal riaditeľ sekcie komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne Tomáš Kalivoda. Ako ďalej doplnil, transakcia zahŕňa viac ako 18.000 poistných zmlúv.

Union poisťovňa je od roku 1997 dcérskou spoločnosťou holandskej poisťovacej skupiny Achmea, ktorá pôsobí aj mimo hraníc Holandska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.