A. Kirnovú zvolili za členku Rady Európskej atletiky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Praha 13. apríla (TASR) - Delegáti kongresu Európskej atletiky (EA) v Prahe zvolili slovenskú kandidátku Annu Kirnovú do Rady EA, čo je najvyšší exekutívny orgán európskej atletiky. Dlhoročná generálna sekretárka Slovenského atletického zväzu (1998 – 2013) a v súčasnosti medzinárodná a športová sekretárka SAZ dostala z 23 kandidátov do 13-členného orgánu tretí najvyšší počet hlasov – 42 z 50 možných. Informovala o tom webstránka SAZ.

O jeden viac ako Kirnová získali len Francúz Jean Gracia a Márton Gyulai z Maďarska. Pre slovenskú atletiku je zvolenie Anny Kirnovej obrovský diplomatický úspech, v takejto vysokej pozícii v EA ešte nijaký slovenský atletický funkcionár nepôsobil.

Za prezidenta EA zvolili v sobotu doterajšieho šéfa Sveina Arneho Hansena, ktorý nemal protikandidáta. Nórsky funkcionár tak zostáva na čele federácie aj na druhé štvorročné funkčné obdobie. Funkciu vykonáva od roku 2015, uviedla agentúra DPA.

Viceprezidentmi EA sa stali Cherry Alexanderová z Veľkej Británie, Libor Varhaník z Česka a Bulhar Dobromir Karamarinov. O viceprezidentský post sa dokopy uchádzalo päť kandidátov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.