Český Sázavafest ponúkne aj tento rok špičkových interpretov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Bratislava 20. apríla (TASR) – Do otvorenia aktuálneho ročníka multižánrového festivalu Sázavafest ostáva 95 dní. Prípravy sú v plnom prúde a organizátori intenzívne pracujú na tom, aby návštevníci 19. ročníka zažili od 25. júla tri dni plné najlepšej hudby a zábavy. TASR o tom informovala PR manažérka Andrea Zdarsová.

Na českom top open air festivale uprostred cesty medzi Prahou a Brnom minulý rok najviac oslovila publikum skupina Kryštof, preto Richard Krajčo s kapelou nebude chýbať ani tento rok. Aj ponuka ďalších interpretov je atraktívna, na festival prídu Divokej Bill, Tři sestry, Jelen, Mirai, Marek Ztracený, Rybičky 48, v zozname nechýbajú ani Majk Spirit, Pavel Callta, Olga Lounová, Lenny, Škwor, UDG, Wohnout, David Koller, Firkin či Twenty 4 Seven, vystúpia aj poprední slovenskí interpreti Jana Kirschner a IMT Smile. Tento zoznam je zárukou zábavy pod šírym nebom priamo v prostredí zámockého lesoparku v meste Světlá nad Sázavou.

Pre návštevníkov bude opäť pripravená family fun zóna s množstvom atrakcií, ktoré pobavia celé rodiny. V rámci tanečných a hudobných vystúpení zabavia deti maskoti, klauni a známi animovaní hrdinovia. Pre milovníkov disko rytmov bude pripravený tradičný tanečný stan s možnosťou pretancovať celú noc. Na svoje si prídu aj záujemcovia o tichšiu zábavu v podobe autorského čítania známych spisovateľov a akustickej hudby.

Z pôvodnej jednodennej akcie v roku 2001 s jedným pódiom a kapacitou areálu 1800 návštevníkov sa postupne stal Sázavafest renomovaným európskym multikultúrnym festivalom, ktorý ponúka trojdňový program na niekoľkých scénach. Návštevnosť festivalu dosiahla 20.000 divákov a záujem o festival každým rokom stúpa. Dramaturgia festivalu má jasný cieľ, budovať multikultúrny festival s dominantným postavením hudby, ktorá sa nebojí pestrosti, naopak, staví na žánrovú pestrosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.