F. PALKO: Stavebná produkcia v SR by sa mala vyvíjať pozitívnym tempom

František Palko Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 24. júna (TASR) – Stavebná produkcia na Slovensku by sa mala v najbližšom období vyvíjať pozitívnym tempom. Uviedol to dnes v Bratislave štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR František Palko na 2. ročníku odbornej konferencie o predikcii vývoja slovenského stavebníctva Quo Vadis slovenské stavebníctvo.

"Pokiaľ ide o podiel výdavkov ministerstva dopravy na celkovej stavebnej produkcii, ten pomer osciluje okolo 18 %. Pre rast je preto dôležitý dopyt predovšetkým z privátneho sektora," konštatoval.

Hospodárstvo SR, ktoré sa podľa neho postupne "zviecha", prináša so sebou aj nárast stavebnej produkcie. "Stavebníctvo je totiž ten segment ekonomiky, ktoré veľmi cíti krízu a veľmi cíti aj vzostup hospodárstva," poznamenal. Realita bude podľa Palka však tou, ktorá bude určujúca, či sa pozitívne prognózy rastu sektora naplnia.

"Podľa údajov, ktoré máme k dispozícii za minulý rok, môžeme konštatovať, že dno (stavebníctva, pozn. TASR) by aj budúcnosti malo byť viditeľné čoraz z väčšej výšky," dodal štátny tajomník rezortu dopravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.