Linkin Park zbierajú úspechy s novým albumom The Hunting Party

Linkin Park Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 26. júna (TASR) – Už skoro dva týždne je na pultoch predajní s hudobnými nosičmi nový album skupiny Linkin Park s názvom The Hunting Party. Kapela z Kalifornie na novinke pritvrdila. Šiesta štúdiovka je hlučným návratom k rockovým koreňom.

Album, ktorý ponúka tucet nových skladieb, produkovali Mike Shinoda a Brad Delson. Celkový dojem z počúvania The Hunting Party  ovplyvnilo aj niekoľko hostí na jednotlivých nahrávkach, gitarista Tom Morello z Rage Against The Machine, Daron Malakian zo System Of A Down alebo Page Hamilton z alternatívne metalových Helmet. V prvej singlovke Guilty All The Same navyše rapuje Rakim, polovica legendárneho dua Erik B & Rakim.

S novou platňou Linkin Park uspeli v susednom Česku, Nemecku, Švajčiarsku i Japonsku, kde obsadili tie najvyššie priečky, v Anglicku skončili druhí za Lanou Del Rey. TASR informovala marketingová a PR manažérka spoločnosti Parlophone Music Renáta Tomášová.

Nu metalová formácia Linkin Park vznikla v americkom Agoura Hills v roku 1996. V októbri 2000 vydala debutový album Hybrid Theory, za ktorý dostala platinovú platňu. Pritom Hybrid Theory mal byť pôvodne názvom skupiny. V marci 2003 vydala druhý album Meteora. Tretí album s vydaním v máji 2007 dostal názov Minutes To Midnight, štvrtý A Thousand Suns vyšiel v septembri 2010 a piaty Living Things v júni 2012. Šiestym je novinka The Hunting Party. Okrem prvého sa ďalšie štyri albumy dostali v rebríčku na prvé miesto. K diskografii patrí aj šesť live a dva kompilačné albumy. V americkom singlovom TOP 40 rebríčku mali zatiaľ desať skladieb, najúspešnejšou bola In The End v októbri 2001, ktorá sa dostala na druhé miesto. Úspešní sú aj na Britských ostrovoch, do TOP 40 hitparády sa dostalo 16 ich piesní. Dvakrát získali cenu Grammy, za rok 2001 a 2005.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.