Smer-SD urobí ďalšie personálne zmeny, avizuje premiér R. Fico

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 2. augusta (TASR) – Strana Smer-SD pristúpi tento mesiac k ďalším personálnym zmenám. Tie by sa mali uskutočniť po skončení vládnych prázdnin. V rozhovore pre denník Pravda to uviedol premiér a predseda Smeru-SD Róbert Fico.

„Nemyslím si, že by bolo teraz vhodné vyrušovať ľudí cez dovolenky. K rozhodnutiu pristúpime hneď po tom, ako začne zasadať vláda,“ avizoval premiér. Svoju činnosť kabinet obnoví v polovici augusta.

Smer-SD uskutočnil audit svojich straníckych nominantov vo verejnej správe. Fico v rozhovore nekonkretizoval, koľko ľudí vymenia. „Nechcem hovoriť čísla, ale len ja sám by som vedel o siedmich či ôsmich prípadoch, kde evidentne musíme vymeniť nominantov,“ uviedol s vysvetlením, že hovorí o dozorných radách, predstavenstvách, pozíciách v štátnych spoločnostiach a štátnej správe.

Títo nominanti podľa jeho slov nespĺňajú kritériá profesionality a etiky nastavené stranou. „Vždy nájdete takú čiernu ovcu v rodine. Je veľmi zlé, ak je niekto presvedčený, že ide do funkcie na večné veky. Takýchto ľudí aj v radoch politiky sme tu už mali.“

Premiér komentoval i zmeny vo vláde, kde boli na začiatku júla vymenení ministri školstva a hospodárstva. Uviedol, že v týchto prípadoch nešlo o výmenu z dôvodu morálneho alebo iného zlyhania. „Jednoducho potrebujeme v týchto rezortoch, ktoré sú životne dôležité, zvýšiť dynamiku,“ vysvetlil.

Od nového šéfa rezortu hospodárstva Pavla Pavlisa očakáva, že bude venovať ešte väčšiu pozornosť zahraničným investíciám a bude vytvárať dobré podmienky pre podnikateľov

V prípade exministra školstva Dušana Čaploviča išlo podľa Fica o to, že na neho bol neúnosný tlak z dôvodu obrovských zmien, na ktoré sa v rezorte podujal. „Preto nasadiť mladého, vyskúšaného politika Petra Pellegriniho z ministerstva financií je správne,“ doplnil premiér v rozhovore pre denník.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.