Separatisti zabili 12 bojovníkov Pravého sektora

Líder radikálneho hnutia Pravý sektor Dmytro Jaroš. Foto: TASR/AP

Kyjev 13. augusta (TASR) - Dvanásť bojovníkov radikálneho nacionalistického hnutia Pravý sektor zahynulo dnes na východe Ukrajiny po útoku proruských separatistov. Neznámy počet zajali. Líder hnutia Dmytro Jaroš sľúbil pomstu.

Separatisti spustili paľbu na autobus, ktorý viezol mužov na bojisko pri meste Doneck. Útok sa odohral v neďalekej dedine Mandrykyne.

Na televíznych záberoch z miesta činu vidno telá bojovníkov v maskáčoch, ležiacich pri autobuse posiatom otvormi po guľkách.

"Dvanásť bojovníkov z Pravého sektora zabili," povedal pre agentúru Reuters hovorca Pravého sektora Arťom Skoropadskij. Dodal, že je to najväčšia hromadná strata na životoch v radoch hnutia od aprílového vypuknutia násilností na východe Ukrajiny.

Bojovníci z Pravého sektora sa podľa Skoropadského dostali pod paľbu neočakávane, pretože v rámci tlaku armády z uplynulých dní na separatistov museli opustiť svoje obvyklé pozície.

"Utrpeli sme hrozné straty. Pomstíme sa," varoval líder Pravého sektora Dmytro Jaroš na Facebooku.

Pravý sektor zohral významnú úlohu počas protivládnych protestov v Kyjeve, ktoré vo februári viedli k pádu prezidenta Viktora Janukovyča, spustili konfrontáciu s Moskvou a vyvolali najhoršiu krízu medzi Ruskom a Západom od skončenia studenej vojny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.