Vyjadrite sa k štúdii o cyklodoprave, vyzýva Petržalka obyvateľov

Bratislava 13. augusta (TASR) - Obyvatelia bratislavskej Petržalky môžu najbližší mesiac písať svoje pripomienky a postrehy k Štúdii rozvoja cyklistickej dopravy. Dala ju vypracovať mestská časť a teraz vyzýva občanov, aby sa k nej vyjadrili.

Ľudia ju nájdu na internetovej stránke Petržalky a podľa tlačovej tajomníčky starostu mestskej časti Michaely Platznerovej môžu svoje pripomienky posielať do 15. septembra tohto roka. A to na mailovú adresu milan.raus@petrzalka.sk.

Súčasne sa k štúdii budú vyjadrovať aj všetky dotknuté organizácie a inštitúcie, napríklad hlavné mesto Bratislava, Krajský dopravný inšpektorát a Správa telovýchovných a rekreačných zariadení. V ďalšom kroku sa materiál aj s pripomienkami predloží na rokovanie zastupiteľstva mestskej časti.

"Som presvedčený, že pri zostavovaní rozpočtu na rok 2015 sa tento zámer, na ktorom sme pracovali celé volebné obdobie, stretne s podporou poslancov a tí odhlasujú financie na jeho realizáciu v nasledujúcom období," uviedol starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Mestská časť chce pritom v prvých rokoch najmä odstrániť tie najväčšie bariéry v cyklistickej doprave a získať si ďalších cyklistov. Zároveň plánuje do budúcnosti aj Štúdiu rozvoja pešej dopravy, v ktorej by sa určili potreby chodcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.