Sme: Tender za 500 eur vyhrala firma blízka Kmotríkovi

Foto:

Bratislava 2. septembra (TASR) - Únia hrozí, že nám nepreplatí 17-miliónový tender, ktorý nastavil Ľubomír Vážny, píše dnešné SME. Zákazku za 20 miliónov eur rozbehlo ministerstvo dopravy v roku 2009 súťažou návrhov za 500 eur.

Po nej sa o zákazku nemohol prihlásiť nik okrem víťaza súťaže. Tým bola mediálna agentúra Unimedia podnikateľov Ivana Kmotríka a Jána Kaspera. Únia už pre tender Ľubomíra Vážneho, ktorý teraz ako vicepremiér zodpovedá za eurofondy, rozbehla proces korekcie: tender buď obhájime, alebo musíme ponúknuť iný projekt rovnakej hodnoty, inak peniaze nepreplatia. Gabriel Šípoš z Transparency International považuje chyby v tendri natoľko vážne, že by mali stáť Vážneho vicepremiérske kreslo, informuje denník. Ministerstvo dopravy tender obhajuje. "Jedným z dôvodov, prečo si myslíme, že sa nám podarí obhájiť naše stanovisko, je aj fakt, že správnosť postupov v tomto prípade potvrdil aj nezávislý Úrad pre verejné obstarávanie", tvrdí rezort dopravy. Téme sa venuje denník na prvej a šiestej strane v článku s názvom "Za 500 eur skryli milióny."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.