Pravda: V iných formách pracovného času zaostávame za EÚ

Foto: Logo Pravda

Bratislava 2. septembra (TASR) - Denne osem hodín v jednej práci. "Klasický" pracovný režim je na Slovensku stále najbežnejší, využíva ho viac ako 95 percent pracujúcich. V iných formách práce však naša krajina za vyspelou Európou stále zaostáva a k európskemu priemeru sa ani nepribližuje.

Práca na skrátený úväzok či práca z domova pre firmy ani zamestnancov nie sú dostatočne zaujímavé. Zákonník práce však už dnes zakotvuje napríklad inštitút zdieľaného miesta, o ktoré sa môžu "podeliť" dvaja či viacerí zamestnanci pracujúci kratší čas. Vlani však na Slovensku na skrátený úväzok robilo len 4,5 percenta ľudí vo veku 15 až 64 rokov, teda niečo vyše 105.000 z necelých 2,5 milióna všetkých zamestnancov. Ešte horšie je na tom "home office", práci z domu sa pravidelne venuje len asi 3,5 a nepravidelne 5 percent Slovákov. Informuje denník PRAVDA na strane dva v článku "Niekto má dve práce, iný nestíha jednu".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.