Tlak na Rusko v súvislosti s Ukrajinou bude silnieť, vyhlásil Cameron

Britský premiér David Cameron Foto: TASR/AP

Londýn 4. septembra (TASR) - Britský premiér David Cameron dnes varoval, že tlak na Rusko bude silnieť, ak neobmedzí svoje aktivity na Ukrajine, ktoré označil za neprijateľné. Informovala o tom agentúra Reuters.

Cameron pred dvojdňovým summitom NATO vo Walese pre televíziu BBC povedal, že sankcie uvalené na Rusko v súvislosti s ukrajinskou krízou už účinkujú.

"Musíme celkom jasne povedať, že to, čo sa deje, je neprijateľné - ruské jednotky na ukrajinskom území," uviedol Cameron. "A Británia spolu s ďalšími presadzovala a dosiahla celý rad sérií sankcií. Rusko musí pochopiť, že ak bude pokračovať v tomto prístupe na Ukrajine, tento tlak bude stúpať."

Cameron a americký prezident Barack Obama predtým v úvodníku, ktorý napísali pre dnešné vydanie novín The Times, obvinili ruského prezidenta Vladimira Putina zo "snahy prinútiť s namierenou zbraňou zvrchovaný štát, aby sa vzdal práva na demokraciu a určenie svojej budúcnosti".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.