SME: Podnikateľ usvedčený novinárom dostal štyri roky

SME Foto: sme.sk

Bratislava 12. septembra (TASR) - Štyri roky väzenia vymeral súd v Hongkongu slovenskému podnikateľovi Jurajovi Jariabkovi za pranie špinavých peňazí v štádiu pokusu. Jariabka usvedčil taliansky investigatívny novinár Antonio Papaelo, ktorý sa ním počas svojho pôsobenia na Slovensku nechal najať ako biely kôň na zakladanie bankových účtov v zahraničí, uvádza denník SME.

Papaelo si tajne nahrával schôdzky, na ktorých mu Jariabka dával pokyny. Keď vlani v júni dôkazy odovzdal slovenskej polícii, odmietla prípad vyšetrovať. Teraz policajti tvrdia, že podklady boli slabé. "Informácie a písomnosti v čase ich poskytnutia a ani po ich doplnení neboli dostatočné na to, aby vyšetrovateľ mohol podľa zákona začať v danej veci trestné stíhanie," konštatuje hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Informácie potom cestou medzinárodnej policajnej spolupráce posunuli Českej republike, kde Jariabka v tom čase pôsobil. O tom, čo sa s nimi dialo ďalej, vo štvrtok 11. septembra česká polícia neinformovala. Ministerstvo zahraničných vecí hovorí, že o prípade je informované. Väznený Slovák však nedal súhlas na to, aby o udalostiach boli informované tretie osoby. Jariabka podnikal na Slovensku aj v Česku. Denník prípad sledoval na ôsmej strane v článku s názvom "Podnikateľ usvedčený novinárom dostal štyri roky".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.