Putin chce zničiť nezávislosť Ukrajiny a obnoviť ZSSR, tvrdí Jaceňuk

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk Foto: TASR/AP

Kyjev 13. septembra (TASR) - Cieľom ruského prezidenta Vladimira Putina je zničiť Ukrajinu ako nezávislý štát a obnoviť Sovietsky zväz, vyhlásil dnes ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

Na konferencii v Kyjeve za účasti európskych a ukrajinských poslancov a podnikateľov Jaceňuk tiež vyzdvihol novú sériu hospodárskych sankcií, ktoré na Rusko uvalili Európska únia a USA. Podľa predsedu ukrajinskej vlády sú vážnou hrozbou pre ruskú ekonomiku.

"Stále sme vo fáze vojny a kľúčovým agresorom je Ruská federácia... Putin chce ďalší zmrazený konflikt (na východe Ukrajiny)," povedal Jaceňuk. "Jeho cieľom je zabrať celú Ukrajinu... Rusko je hrozbou pre svetový poriadok a bezpečnosť celej Európy," citovala ho agentúra Reuters.

Jaceňuk tiež povedal, že NATO je "jediným prostriedkom", ktorý môže ochrániť Ukrajinu, aj podľa vlastných slov chápe, že jeho krajina nemôže do aliancie vstúpiť v krátkodobom hľadisku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.