Zo Schwarzeneggerovho portétu niekto zotrel podobizeň jeho manželky

Arnolad Schwarzenegger s oficiálnym portrétom Foto: TASR/AP

Sacramento 13. septembra (TASR) - Z oficiálneho portrétu bývalého kalifornského guvernéra a hrdinu akčných filmov Arnolda Schwarzeneggera niekto zotrel podobizeň jeho manželky Marie Shriverovej, s ktorou sa Schwarzenegger pred časom rozišiel, napísala v piatok agentúra AP.

Niekdajší guvernérov poradca Clay Russell potvrdil, že pôvodne mal Schwarzenegger na svojom oficiálnom portréte na chlopni saka namaľovaný odznak so Shriverovej podobizňou, ktorý však niekto odstránil.

Realistický portrét od rakúskeho maliara Gottfrieda Helnweina vznikol počas Schwarzeneggerovho prvého funkčného obdobia a odvtedy spočíval na maliarskom stojane v kancelárii Schwarzeneggerovej produkčnej firmy Oak Productions v kalifornskej Santa Monice.

Po Schwarzeneggerovom odchode z funkcie kalifornského guvernéra sa na verejnosti objavili správy o jeho pomere s gazdinou, z ktorého má 16-ročného syna.

Schwarzenegger a Shriverová - neter zavraždeného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho - žijú už dlhší čas oddelene.

Zatiaľ nie je jasné, kedy bol odznak s podobizňou Schwarzeneggerovej manželky zotretý, alebo kto to urobil. Hovorca bývalého guvernéra Adam Mendelsohn na odkaz, ktorý mu agentúra AP zanechala na telefónnom záznamníku nereagoval. Portrét oficiálne odhalili v pondelok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.