Sankcie Západu sú skúškou pevnosti Ruska, vyhlásil premiér Medvedev

Ruský premiér Dmitrij Medvedev oznamuje uvalenie sankcií na zasadnutí vládneho kabinetu v Moskve 7. augusta 2014. Foto: FOTO TASR/AP

Moskva 15. septembra (TASR) - Pevnosť Ruska je skúšaná sankciami, ktoré naň uvalil Západ, a krajina musí na ne reagovať rozumným spôsobom, povedal dnes členom vládnucej ruskej strany Jednotné Rusko premiér Dmitrij Medvedev.

"Keď celý rad našich partnerov - ak ich tak možno nazvať - alebo susedov skúša pevnosť Ruska aj sankciami, aj všelijakými hrozbami, je veľmi dôležité nepoddať sa pokušeniu takzvaných jednoduchých riešení, ale zachovávať a pokračovať v rozvíjaní demokratických procesov v našej spoločnosti, v našom štáte," povedal Medvedev podľa agentúry RIA Novosti v televíziou vysielanom prejave.

Európska únia a Spojené štáty uvalili koncom minulého týždňa na Moskvu ďalšie sankcie kvôli jej politike voči Ukrajine a pre niektoré dôležité ruské spoločnosti ďalšie obmedzenia v prístupe na zahraničný kapitálový trh, zhŕňa agentúra Reuters.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.