NKÚ preverí výstavbu diaľnic a rýchlociest za posledné tri roky

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 15. septembra (TASR) - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) preverí výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest za posledné tri roky. Kontrolnú akciu odštartuje v utorok (16.9.) a zverejnenie jej výsledkov predpokladá približne v polovici decembra tohto roku.

Podľa riaditeľky odboru komunikácie a styku s verejnosťou NKÚ Ivety Bielikovej pôjde o kontrolu Národnej diaľničnej spoločnosti a ministerstva dopravy. "Teda o prekontrolovanie uzatvárania zmlúv, dodržiavanie zmluvných podmienok a hospodárnosti a efektívnosti vynakladania verejných prostriedkov," priblížila Bieliková pre TASR.

NKÚ sa zameria na vynakladanie verejných prostriedkov určených na výstavbu, rekonštrukcie, opravy a údržbu diaľnic a rýchlostných ciest vrátane súvisiacej infraštruktúry. Preverí všetko, čo sa realizovalo v rokoch 2010-2013. Kontrola bola podľa Bielikovej zaradená do plánu na základe strategického zámeru NKÚ v oblasti kontroly dopravy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.