V starej škole v štáte Tennessee otvorili múzeum Tiny Turnerovej

Stará škola v štáte Tennessee, z ktorej sa stalo múzeum Tiny Turnerovej Foto: TASR/AP

Brownsville 27. septembra (TASR) - Múzeum venované speváčke Tina Turnerovej otvorili dnes v meste Brownsville na západe amerického štátu Tennessee. Múzeum sídli v jednotriedke, ktorú Turnerová - vtedy ešte Anna Mae Bullocková - kedysi navštevovala v neďalekej dedine Nutbush.

Školu zavreli v 60. rokoch a odvtedy slúžila ako stodola. Peniaze na jej rekonštrukciu pre účely múzea a jej sťahovanie do Brownsvillu prišli od verejných ustanovizní, ale aj od súkromných osôb, vrátane Turnerovej.

V múzeu sú zhromaždené exponáty, ktoré sú svedectvom o živote amerických Afroameričanov v 40. rokoch 20. storočia, ale aj rarity z Turnerovej života: jej kostýmy, fotografie a ďalšie predmety, ktoré ju sprevádzali počas jej výnimočnej umeleckej kariéry.

Tina Turner Foto: TASR/AP

Speváčka žije vo švajčiarskom Zürichu, preto sa na slávnostnom otvorení múzea nezúčastnila. Nakrútila však pozdravné posolstvo, ktoré premietli hosťom slávnostného otvorenia. Speváčka v ňom vysvetlila, že do Tennessee z Európy nepricestovala, lebo dlhé prelety jej spôsobujú zdravotné ťažkosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.