Ján Slota: Nikto sa u nás nebúri


slota jánROZHOVOR

Jednotná Slovenská národná strana sa pripravuje na jesenný snem

Slovenská národná strana v ostatných voľbách nezískala 5 percent hlasov potrebných na vstup do NR SR. Tesne ostala pred bránami parlamentu. Je to oslabenie národnej myšlienky v najvyššom politickom spektre. Následne sa v médiách objavili špekulácie o možných rozbrojoch v strane. Preto sme oslovili predsedu SNS Ján SLOTU, aby sa k aktuálnej situácii pre náš týždenník vyjadril.

 

  • Referendum iniciované SNS prezident nevyhlási. Vraj mnohé podpisy neboli pravé. Ako sa to mohlo stať a ako vnímate rozhodnutie hlavy štátu?

Osobne si myslím, že od Slovenských národných novín je táto otázka až trápna, pretože namiesto toho, aby sa snažili petíciu podporiť, pýtajú sa na irelevantné veci. Dvakrát sme kontrolovali podpisy pod petíciou a ak chce niekto za každú cenu niektoré podpisy občanov vyradiť, je to na jeho svedomí. Navyše, kde máme potvrdené, že naozaj nešlo o pravé podpisy občanov? Zároveň sa môžem spýtať, čo s tými 326 tisícmi podpisov občanov, ak teda Kancelária prezidenta SR hovorí, že sme odovzdali len 326 tisíc údajne pravých podpisov? Myslím si, že práve o tento fakt by sa mali Slovenské národné noviny zaujímať, a nie o malé percento údajne nepravých podpisov. Verte, SNS bez problémov tie údajne chýbajúce podpisy v dohľadnom čase doplní a som zvedavý, čo potom ten údajne národne orientovaný pán prezident urobí. Pán Gašparovič týmto počinom ukázal, aký je v skutočnosti údajne národný prezident. Myslím si, že od začiatku bol národným len údajne – a to je smutné.

  • Je SNS po voľbách jednotná? V médiách sa objavili tvrdenia – vraj sa v strane búria niektoré členské jednotky? Je to pravda?

V otázke používate slovo „jednotky“, čiže je možné, že niekoľko jednotlivcov v strane má iný názor. Prosím redaktora Slovenských národných novín – autora týchto otázok, aby sa neorientoval len podľa názorov niektorých tzv. slovenských médií, ktoré vnucujú osobný dojem redaktora ako fakt. V médiách neodzneli pravdivé tvrdenia a práve tak sme na tie zavádzajúce správy aj reagovali – nikto sa tu nebúri, v SNS panuje pracovná atmosféra plná nových podnetov a smerujúca k jesennému snemu.

  • Budete ako predseda opäť kandidovať na post predsedu?

K tejto otázke som sa v médiách niekoľkokrát už vyjadril a priznám sa, že takéto s prepáčením „podrazácke“ otázky som od Slovenských národných novín nikdy neočakával.

(red)Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.