Kotlebova kampaň sa práve začína


SMOLEC webPOZNÁMKA

Kotlebova kampaň za začína

Maroš SMOLEC

Voľby do vyšších územných celkov 2013 priniesli nemalé prekvapenie. Predposlednú novembrovú sobotu padla Banská Bystrica ako silná bašta ľavicovej politiky vládneho Smeru-SD. Napriek postupu Mariana Kotlebu do druhého kola volieb nikto nečakal, že aktuálneho župana Vladimíra Maňku porazí takým rozdielom a pri najväčšej volebnej účasti na celom Slovensku. Účasť voličov sa v Banskobystrickom kraji vyšplhala k 25 percentám. V ostatných krajoch oscilovala pod 15 percentami a nižšie. Bežný občan sa usmieva. Možno škodoradostne. Nie je to nijaký šok. Takto môžu víťazstvo Mariana Kotlebu hodnotiť iba hlupáci. Žiaľ, drvivá väčšina z nich pôsobí práve v médiách. Zvyšok v politike. Všetci sa tvárili, akoby M. Kotleba neexistoval. A dostali poriadnu facku. Tú si však zaslúžili.

Ale čo iné sme mohli očakávať, keď rómsky problém  nikto z ľavičiarov ani pravičiarov roky neriešil. Predkladané reformy boli a sú len náplasťami. Profitujú z toho akurát neznámi aktivisti z tretieho sektora, pre ktorých je to výhodná živnosť. Na Rómoch sa len priživujú. A neprispôsobiví na dedinách a dolinách po Horehroní rúbu cudzie stromy, oberajú cudzie plody a na maximum využívajú vraj spravodlivý sociálny systém. Ale na úkor koho? Na úkor tých, ktorí posunuli M. Kotlebu do županského kresla. Ten len šikovne využil túto veľkú tému na svoju predvolebnú kampaň. Je totiž otázne, ako môže župan a jeho samospráva riešiť rómsky problém.

Po voľbách v nedeľu 24. novembra mal krátko po deviatej hodine podať demisiu generálny riaditeľ spojených verejnoprávnych médií. V tom istom čase sa mali občanom ospravedlniť šéfredaktori a redaktori všetkých médií, ktorí nadutým moralizovaním nad fenoménom „KOTLEBA“ odviedli skvelú volebnú kampaň pre politika, ktorého označujú za extrémistu alebo ultrapravicového nacionalistu. Veľmi by sa čakalo aj ospravedlnenie Slovákom a celej Európe z úst predstaviteľov politických strán. Ak sa nič z tohto nestane – čo sa určite nestane – potom už v komunálnych voľbách o rok prídu k moci v mestách a dedinách ďalší radikálni politici a možno práve z Ľudovej strany – Naše Slovensko. Víťazstvá budú zbierať najmä v regiónoch, z ktorých každý slušný občan uteká pred terorom asociálov.

A bude to pokračovať. Napokon sa v roku 2016 zmení politické zloženie Národnej rady Slovenskej republiky. Občan má totiž v súčasnosti na Slovensku okrem povinnosti platiť nemalé dane a odvody štátu iba jediné právo – a to právo voliť. Večne a nad všetkým zhnusení pseudointelektuáli a tí, čo sa na nich hrajú, ho už totiž ničím neoslovujú, akurát mu tak zvyšujú krvný tlak. Aj po voľbách sa navzájom začali obviňovať, kto nesie zodpovednosť za tento precedens. Politická slepota nás k ničomu dobrému neprivedie. Ani zo strany politikov, ani zo strany novinárov. A už vôbec nie zo strany tých politikov, ktorí si myslia, že majú trvalý patent na neomylný rozum. Všetci uvedení nechápu, že toto je len začiatok. Ak si niekto myslí, že kampaň sa voľbami skončila, tragicky sa mýli. Marianovi Kotlebovi sa politická kampaň práve začína.Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.